event-banner
asd

Sacred Union & Loving Kindness Tantric retreat with Ronski Kosky

21.11.2025 - 23.11.2025

Alkaa klo: 17.00

Knipnäs

Linnunlaulu 1, 10650, Tammisaari


- katselee tapahtumaa

asd

Liput

Kuvaus

Pyhä Yhteys & Rakkaudellinen Lempeys

Tantrinen retriitti Ronski Koskyn ohjauksessa

21.-23.11.2025 | Knipnäs, Tammisaari


Tällä retriitillä tutkimme Pyhän Yhteyden ja Rakkaudellisen Lempeyden tantraa – ja tuemme sinua syvemmän läheisyyden, luottamuksen, intohimon, parantumisen ja itsensä arvostamisen rakentamisessa.


Tule mukaan viikonlopun mittaiselle tantra-retriitille, joka on ensimmäinen osa neliosaista kokonaisuutta. Työpaja syventää yhteyttä itseesi sekä kumppaneihisi, rakastettuihisi, perheeseesi ja ystäviisi. Pääset kokemaan sydäntä avaavia, elämää muuttavia tantrisia harjoituksia, jotka tukevat sinua omalla polullasi ja auttavat sinua linjautumaan todellisten tarkoitustesi kanssa.


Kenelle retriitti sopii: Tämä retriitti on avoin yksilöille, pareille ja kaikille, jotka haluavat tutkia tantran muuntavaa voimaa turvallisessa ja kannattelevassa ilmapiirissä.


Mitä voit odottaa:

• Yksilöllisiä ohjattuja meditaatioita, hengitysharjoituksia, luovaa ilmaisua ja herkkää kosketusta mielen rauhoittamiseen ja kehon maadoittamiseen

• Pariharjoituksia emotionaalisen ja fyysisen yhteyden vahvistamiseksi

• Oivalluksia tantran filosofiasta ja sen integroimisesta jokapäiväiseen elämään

• Harjoituksia, jotka syventävät rakkaudellista lempeyttä itseä ja muita kohtaan

• Liikettä ja tanssia ~ leikkiä ja iloa

• Läsnäolon rakastavaa harjoittamista

• Lempeää aamujoogaa ja kehon herättävää liikettä

• Rituaaleja ja seremoniota pyhän matkasi tueksi


Miten tehdä elämästäsi pyhä kokemus?

Pyhyyden kehollistaminen ja omaksuminen on haaste, jonka kohtaamme kaikki – kuinka elää aidosti, intohimoisesti ja tarkoituksellisesti, sydämenlyöntimme sopusoinnussa kauniin planeettamme luonnollisten rytmien kanssa? Työpajassa tutkimme kahta perusarkkityyppiä, jotka elävät jokaisessa naisessa ja miehessä – Pyhää Feminiiniä ja Pyhää Maskuliinia – jotka yhdessä luovat, leikkivät ja rakastelevat. Nämä kauniit energiat tanssivat intiimiyden kentässä ja ilmentävät Pyhää Yhteyttä – pyhää avioliittoa, joka syntyy eheydestä ja ykseydestä.


Aikataulu: Pe: 17:00–21:00, La: 08:00–22:00 ja Su: 09:00–16:00


Retriitti ohjataan englanniksi. Ronski Kosky on aiemmin toiminut myös kielen opettajana, joten hänen englantinsa on hyvin helposti ymmärrettävää. Tulkkaamme tarvittaessa suomeksi.


Hinnat:

Early Bird (30.9. asti): 195 €/henkilö, parit 175€/henkilö

Normaali hinta: 230€/henkilö, parit 200€/henkilö

Hinta sisältää 80 € varausmaksun, jota ei palauteta, mutta jonka voi sairastapauksessa siirtää toiselle henkilölle. Loppusumma maksetaan lähempänä tapahtumaa.

Lipun hintaan lisätään Biletti.fi:n käsittelykulu, joka mahdollistaa turvallisen ja sujuvan lipunoston.


Majoitus ja ruokailut: 195€/henkilö, maksetaan suoraan Knipnäsiin. Pareille on oma huone, 1hh 70€ lisämaksusta. Paikkoja rajoitetusti!


Lisätietoja: meandwe.fi / meandwe(at)gmail.com / 0405553271 / Marika


Tämä työpaja on osa 4-osaisesta sarjasta:

Pyhä Yhteys ~ Rakkaudellinen Lempeys

Pyhä Yhteys ~ Pyhä Parisuhde

Pyhä Yhteys ~ Pyhä S€ksuaalisuus

Pyhä Yhteys ~ Elämäsi juhlan lähteenä


Ronski Kosky, M.A., BSc:

Ronski Kosky on syvästi arvostettu kansainvälinen tantran ja kehollisuuden opettaja, jolla on yli 55 vuoden kokemus yksilöiden, parien ja ryhmien ohjaamisesta eri puolilla maailmaa. Hänen taustansa ulottuu kouluista ja yliopistoista hoito- ja retriittikeskuksiin sekä henkisiin festivaaleihin – Kanadasta ja Havaijilta aina Eurooppaan saakka. Hän on pitkän linjan School of Temple Arts -yhteisön harjoittaja ja on pitänyt henkilökohtaisia sessioita yli 35 000 asiakkaalle sekä ohjannut työpajoja yli 100 000 osallistujalle.


Ronski tunnetaan intuitiivisesta kuuntelemisestaan ja elävästä, maadoittuneesta läsnäolostaan, joiden kautta hän inspiroi ja tukee ihmisiä heidän parantumismatkoillaan. Hänet tunnetaan myös sielukkaasta huumoristaan ja kyvystään luoda syvästi muuntavia tiloja, jotka kutsuvat yhteyteen, parantumiseen ja iloon.


Kansainvälisesti rikkaan elämänpolkunsa alussa Ronski opiskeli opettajaksi Lontoossa ja jatkoi uraansa Kanadassa ja Havaijilla. Hän on kokenut fasilitaattori, elämänvalmentaja ja yhteisörakentaja, joka tukee yksilöitä ja ryhmiä johtajuudessa, yhteisöllisyydessä, hyvinvoinnissa ja tantran hengellisissä arkipäivän käytännöissä.

Ronski opetti Suomessa ensimmäisen kerran 1980-luvulla ja on sen jälkeen palannut neljä kertaa. Nyt meillä on jälleen mahdollisuus kohdata hänen syvä, rakastava ohjauksensa. Lisätietoa: ronski-kosky.com


Huom! Antamalla sähköpostiosoitteesi ja ilmoittautumalla kurssille, annat suostumuksesi siihen, että voimme lähettää sinulle tapahtumaan liittyviä viestejä, kuten lisätietoja kurssista, saapumisohjeet, Knipnäsin majoitusosuuden maksutiedot sekä loppulaskun.

Lue lisää

Tiedot

TapahtumaSacred Union & Loving Kindness Tantric retreat with Ronski Kosky
PaikkaKnipnäs, Tammisaari
Päivämäärä21.11.2025 - 23.11.2025
IkärajaK-18

Copyright Biletti.fi @ 2025